Mi az a Digitális középiskola? Kinek ajánljuk ezt a képzést? Hogyan lehet/kell itt tanulni? Mire számíthat az ide jelentkező? Mi az a távoktatás?
A kérdésekre a válasz itt található…
Felhívjuk hallgatóink figyelmét, hogy a 2017/18-as tanévben az ITAK rendszerről a Moodle távoktatási rendszerre való áttérés zajlik. Minden tanulónknak új felhasználónév és jelszó szükséges. Kérjük megértésüket és türelmüket!
AKTUÁLIS INFORMÁCIÓK:
Képzésünk sajátosságai
Digitális középiskolai képzésünkön a hallgatók hetente egy délután (csütörtöki napon, kb. 5-6 konzultációs órán) vesznek részt jelenléti oktatáson, az órák fennmaradó részét (kb. 65%-át) a tanulók egy interneten elérhető elektronikus portálon egyénileg teljesítik.
A portálon az érettségire felkészítő tankönyvek digitális, elektronikus változatát találják a hallgatók, amihez személyre szóló belépési névvel és jelszóval férhetnek hozzá. A tananyag nem beszkennelt, vagy lefényképezett tankönyv oldalakat jelent. A teljesítendő tananyagrészek számos feladatból állnak. Egy-egy elolvasott vagy meghallgatott szöveghez képek, esetleg videók is kapcsolódnak, majd a megértést ellenőrző interaktív feladatok segítik. A tanuláshoz egyéb, papír alapú tankönyvek használatára nincs szükség, nincs vásárlási költség és utánajárási nehézség.
Digitális Középiskolánkban a következő tantárgyakat tanítjuk: matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem, angol nyelv, fizika, kémia, biológia, földrajz, informatika, társadalomismeret.
A hallgatók számára igénybe vehetők felzárkóztató foglalkozások, érettségi felkészítő szakkörök, illetve fakultációk.
A digitális középiskolai képzésben három beszámoló időszakban adnak számot a tanulók a tudásukról: 1. beszámoló: november közepe, minden tárgyból írásban, a tanórák keretében; 2. beszámoló: február eleje-közepe, minden tárgyból írásban, a tanórák keretében; 3. beszámoló: május-júniusban (12. évfolyam esetében áprilisban), írásban és/vagy szóban, a tanórák keretében és külön meghatározott időpontokban. Ezen jegyek alapján szerzik meg tanulóink minden tárgyból az év végi jegyet. Fontos, hogy mind a beszámolók átlagának, mind pedig az utolsó beszámolónak eredményesnek kell lennie a továbbhaladáshoz.
A 2019/20-as tanévre meghirdetett osztályaink:
9.FD osztály, csütörtöki konzultációs nappal (15.00-tól 19.30-ig)
10.FD osztály, csütörtöki konzultációs nappal (15.00-tól 19.30-ig)
11.FD osztály, csütörtöki konzultációs nappal (15.00-tól 19.30-ig)
12.FD osztály, csütörtöki konzultációs nappal (15.00-tól 19.30-ig)